Wynajem prywatnego detektywa

Kim jest detektyw? Ta specjalność rozwija się już od XIX wieku, a użycie wybitnych i intrygujących metod dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze jak na przykład postać Sherlocka Holmesa. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa opiera się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i innych niejawnych metod dochodzenia. W oparciu o dowody, fakty i przesłanki przeprowadza proces dedukcji co ma na celu dojście do właściwych wniosków. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres pracy detektywa

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz bardziej powszechne. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, gdzie każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie weryfikacji wiarygodności świadków i aktów, wywiązywania się z obowiązków finansowych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest poprzeć dowodami nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przekłamane. Jedynie detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.