Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Tutaj otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące nieszczelnych okien.

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort domowników. Okna chronią mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]