Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Szukasz dobrej oferty profesjonalnego druku 3D? Nie wahaj się! Zajrzyj tu.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wydrukowany przy pomocy technologii PolyJet, FDM, SLS,SLA, i DMLS, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo cienkich ścianek, detali oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są główne atuty tej techniki druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również opcja korzystania z filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]