Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Więcej informacji o regulacji okien Warszawa na serwismeteo.pl.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – by przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, niemniej jednak także zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia trudności z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]