Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Wywóz starych mebli Kraków - więcej szczegółów o tej usłudze poznasz w tym miejscu.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. By nie zajmowały powierzchni domu, na ogół chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy. Rzecz jednakże w tym, że po jakimś czasie i te schowki stają się tak zagracone, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, aby pozbyć się zebranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy również, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy i mieszkania.

Wywóz mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Odpady takie jak fragmenty ram okien, sprzęty elektroniczne, połamane panele podłogowe lub ścienne czy popsute meble nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko oferują też fachową pomoc przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko składowanie na składowisku

Jeśli stare meble zostaną przekazane do PSZOK-u lub podmiotu zajmującego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozebraniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich podług materiału, z jakiego były wytworzone, mogą być ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do złożenia nowych szaf, krzeseł bądź regałów.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]