Co oferuje biuro rachunkowe?

Zajrzyj na http://brabis.pl, żeby uzyskać więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, zaś ich szefowie często nie umieją prawidłowo zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. rachunkowości, otrzymamy pewność, iż rezultatem możliwych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również napomknąć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się jedynie kosztami usług – dziwnie niskie koszty usług często zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy uzyskali stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]