Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Więcej informacji o cateringu świątecznym Katowice.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z reguły wraz z rodziną, jednakże spotkania świąteczne odbywają się także w firmach. Często pracownicy firmy aranżują je sami, przynosząc samodzielnie ugotowane potrawy, lecz w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania się nie sprawdza. Aby więc pomóc sobie zadaniu przygotowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co należy zamówić na bożonarodzeniowy stół?

Oczywiście, na wigilijnym stole musi znaleźć się jak najwięcej typowych świątecznych przysmaków. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupiący filet z pstrąga czy też karpia oraz zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Na talerzach nie powinno brakować też uszek z kapustą i grzybami, które na ogół spożywane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, np. bez sałatki śledziowej czy śledzia po kaszubsku. Warto także zatroszczyć się o smakowity akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy puszysty sernik, makowiec bądź kutię z miodem.

Firmowy catering świąteczny – omów menu z pracownikami

Za organizację Wigilii w firmie powinno się zabrać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy ustalić dzień wydarzenia oraz zestawić go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej oszacować przewidywaną liczbę gości uroczystości, a tym samym pomoże zamówić odpowiednią liczbę porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i razem dobrać te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest również to, by ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które znajdują się w ciastach, czy też są w załodze firmy weganie. Dla tych osób należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Kontakt z firmą:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]