Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów
Jeśli chcesz kupić dźwigary, koniecznie odwiedź tę stronę.
Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z kompozytu, jak również przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także niezastąpione przy budowie stropów – w takim przypadku ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich użycia budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, że sufit nie zapada się natychmiast po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich materiałów wykonuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?
Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?
Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Stąd jego kluczową cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji i typ użytych do tego materiałów. Te powinny być dokładnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na spore obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak olcha, sosna, buk i topola. Nadzwyczaj istotne jest też właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed niekorzystnym działaniem wilgoci, spoiw i innych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.
Dźwigary – warto kupić czy wydzierżawić?
Firmy, które na co dzień zajmują się budową piętrowych obiektów posiadają swoje dźwigary. Ich kupno oraz magazynowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także pozostałych części konstrukcji szalunkowych.
Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]