Sklejki szalunkowe – do czego służą?

Jeśli chcesz zamówić sklejkę szalunkową Kraków, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednak zwykle wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Firmy budowlane dysponują zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]