Kilka słów o budowie domów z bali

Zleć budowę domów z bali na http://domygoralskie.com/technologie.html.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które najczęściej generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali na ogół spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz popularne również w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Wybierając dom z bali, powinno się pamiętać, by zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]