baseny, baseny kąpielowe

Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też halę basenową lub ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Podobnych elementów jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Kontakt z firmą:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]