Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Więcej szczegółów o domach drewnianych Kraków.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W efekcie domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]