Co warto wiedzieć o drewnianych drzwiach wewnętrznych?

Dalsze informacje o drzwiach drewnianych na wymiar.

Wspaniałym rozwiązaniem aranżacyjnym, używanym zarówno we współczesnych wnętrzach, jak i pokojach utrzymanych w tradycyjnym stylu, są wciąż drzwi drewniane wewnętrzne. Jakie są zalety drzwi drewnianych? Przedstawiamy najistotniejsze parametry oraz możliwości produkcji drewnianych drzwi na wymiar.

Drzwi drewniane z mahoniu, sosny i dębu

Drewno to ekologiczny surowiec, który zastosowany jako fragment aranżacji pomieszczenia sprawia, iż staje się ono ciepłe i bardziej intymne, a poprawnie konserwowany może przetrzymać w nienagannej kondycji nawet dziesiątki lat. Obecna technologia pozwala doskonale dopasować parametry drewna z potrzebami współczesnego odbiorcy, co skutkuje wykonaniem drzwi cechujących się wyrafinowanym wyglądem i wysoką funkcjonalnością. Klejone trójwarstwowo drzwi drewniane wyróżniają się niewielkim poziomem rozszerzalności (czyli nie ulegają deformacji) i odpowiednią izolacją cieplną. Możliwość wykończenia ich powierzchni jakimkolwiek kolorem, bejcą bądź lakierem powoduje, że tego rodzaju drzwi zauważymy w pomieszczeniach przeróżnego typu – zarówno zaprojektowanych we współczesnym, minimalistycznym stylu, jak i domach utrzymanych w stylistyce industrialnej. U producentów znajdziemy drzwi drewniane wykonane z mahoniu, sosny czy dębu, zabezpieczone lakierami na bazie wody, wersje z progiem lub bez, drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe i krocie innych odmian, które zachwycają walorami estetycznymi i doskonale się prezentują przez długi czas.

Drzwi wewnętrzne drewniane zamówisz także na wymiar

Zastanawiałeś się nad drzwiami drewnianymi na wymiar? Potrzebujesz założyć w swojej sali konferencyjnej skrzydła drzwiowe o niekonwencjonalnej budowie lub nieszablonowych wymiarach? A może fantazjujesz o drzwiach dwuskrzydłowych wewnętrznych? W takim przypadku warto zlecić to zadanie kompetentnym przedsiębiorstwom, które oferują darmowy pomiar, techniczne doradztwo, a także możliwość zrealizowania projektu na jednostkowe zlecenie. Oknostol oferuje produkty wysokiej jakości, a przy tym gwarantuje 5-letnią gwarancję na drzwi. Drzwi drewniane wewnętrzne można dopasować do najróżniejszych potrzeb zamawiającego i np. wykończyć je szybami – m.in. szkłem wypukłym, ornamentowym lub bezpiecznym, co bez wątpienia zwiększa ich walory estetyczne i użytkowe. Nowoczesne wewnętrzne drzwi drewniane mogą być także posiadać w zamek z wkładką, a drzwi do toalety – w zamek łazienkowy.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]