Ważny mebel w każdym domu – stolik kawowy

Jeśli potrzebujesz stolików vintage, koniecznie wejdź na https://stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Chociaż czasami poniektórzy projektanci wnętrz niekiedy nie uwzględniają go w aranżacjach, stolik kawowy w dalszym ciągu jest lubianym meblem, który można znaleźć w większości polskich mieszkań. Nic w tym dziwnego, ponieważ mebel ten łączy w sobie nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną.

Zastosowanie stolika kawowego

Polacy większość dnia przesiadują w salonie. W tym pomieszczeniu odpoczywamy, czytamy czasopisma, oglądamy seriale, przyjmujemy gości, także tu nieraz także spożywamy posiłki. Naturalne jest wobec tego, iż meble wykorzystane w salonie muszą kreować przestrzeń, która nie przytłacza, ale która również pozwala na jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak sama nazwa podkreśla, jest głównie meblem, na którym kładziemy kubki z kawą bądź herbatą oraz przekąski, wtedy gdy podejmujemy gości, ale także kiedy relaksujemy się w gronie najbliższych. Druga funkcja, jaką pełni stolik kawowy to miejsce składowania niewielkich sprzętów oraz przedmiotów, po które cały czas sięgamy, przykładowo okularów, telefonu, pilota do TV lub książek, którymi właśnie się zaczytujemy. Jest to też miejsce, gdzie można po prostu ułożyć drobne ozdoby, jak świeczniki lub potpourri z suszonych kwiatów.

Drewniane stoliki kawowe – postaw na solidność mebli rzemieślniczych

Pomimo swoich paru funkcji stolik kawowy powinien być w do pewnego stopnia nie rzucający się w oczy, czyli odpowiednio dopasowany w układ wnętrza. Jest to na ogół nieduży mebel – ma zazwyczaj 40 centymetrów wysokości, dlatego że nie powinien zasłaniać przestrzeni salonu, ale także postawione na nim drobiazgi czy filiżanki muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które z nich korzystają. Współczesne stoliki kawowe tworzone w pracowniach najlepszych projektantów idealnie konsolidują w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową. Zróżnicowanie projektów tych stolików kawowych powoduje, że nabywca bez problemu odszuka model pasujący do otwartej przestrzeni loftu, stylu hygge bądź retro. Warto zamówić meble rzemieślnicze, wykonane ręcznie z litego drewna, z zachowaniem najwyższych standardów, co gwarantuje, iż będą nie tylko doskonale się prezentować, ale będą też mocne.

Kontakt z firmą:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]