Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Chcesz zamówić panele drewniane podłogowe? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać również o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj ich z paczki – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]