Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Szukasz okiennic wewnętrznych? Wejdź na skyshutters.pl.

Urządzając pokój, sporadycznie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne aranżacje, czyli firany i zasłony, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego produkowane są shuttersy

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się i można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), a także z listw drewnianych. Shuttersy montuje się głównie na oknach, niemniej jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się jeszcze dość rzadko, ale większość z nas z pewnością widziała je w telewizji lub w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w Australii.

Plusy shuttersów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają również praktyczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące miesiące ograniczać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezwykle gustowny wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości posesji. Trzeba również podkreślić, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez stosowania łańcuszków, co posiadacze psotnych zwierząt lub rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące linki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]