Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Na skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli shuttersy, kojarzą się przeważnie z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednakże ten moduł osłony okiennic można użyć również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy znacznie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie domownicy przebywają większą część dnia oraz podejmują tu gości. Z tej przyczyny należy zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie przytulne. Swoboda wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala np. na pełne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę zobaczyć serial, lub jego częściowe ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma jak wiadomo niebagatelny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Ponadto takie okiennice lepiej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach firan, a ich konserwacja jest wyjątkowo prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się również w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]