Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Więcej o aparacie do presoterapii na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego symulujące masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory rękaw uciska kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje wiele powodów do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii wpłynęło pozytywnie na rozwój tych urządzeń. Teraz osoby cyklicznie stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi zaburzenia rytmu serca czy stany zapalne, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]