Przeznaczenie ochraniaczy dla koni

Jeśli potrzebujesz ochraniaczy dla konia, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Ci, którzy zwyczajnie nie pasjonują się jeździectwem, często są zaskoczone, iż kończyny koni należy chronić ochraniaczami. Wachlarz produktów tego typu jest niezwykle bogaty i na rynku dostępnych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z przeróżnych surowców. To sprawia, że także problem z ich wyborem mają niekiedy także wprawni jeźdźcy.

Ochraniacze dla koni – parę informacji o różnych ich wariantach

Kluczową wytyczną do wyboru ochraniaczy, które trzeba nałożyć zwierzęciu, jest typ aktywności, jaką w danej chwili podejmuje koń. Jest sporo typów ochraniaczy: skokowe, ujeżdżeniowe, stajenne, transportowe, crossowe, rajdowe oraz specjalistyczne, a każde z nich posiada odrobinę inne zadanie. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe obniżają groźbę powstania stłuczeń, urazów mechanicznych, a także skaleczeń, które czasem zdarzają się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Te ochraniacze dobrze pochłaniają siłę uderzenia, a zarazem podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe cechują się twardą zabudową skupioną na zakryciu boków oraz tylnej części nogi konia, co osłania ją w przypadku zderzenia z drążkiem przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się kończyny koni sportowych, które z uwagi na uczestnictwo w rozlicznych zawodach jeździeckich przewożone są raz za razem nawet setki kilometrów od stadniny. Powinny one być wyprodukowane z materiałów, które nie będą powodować uszkodzeń skóry nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim znajdziesz również kaloszki dla koni, które zaprojektowano dla zwierząt, które biorą udział w wyścigach. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Ochraniacze dla koni – z jakich materiałów się je wytwarza?

Miłośnicy jeździectwa szukający ochraniaczy dla koni zderzą się z bardzo szeroką ofertą artykułów, różniących się od siebie nie tylko tworzywem, z których są wyprodukowane, ale ceną. Naturalnie, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, lecz wymagają one odpowiedniej troski i pielęgnacji po każdym użyciu, inaczej dość szybko będzie trzeba wymienić je nowe. Inne materiały, z których produkuje się ochraniacze, to lekki i wytrzymały neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach dostępne są także kauczukowe kaloszki dla koni.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]