Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Sprawdź, gdzie kupić najlepszą drukarkę 3D, wejdź na cadxpert.pl.

W ofercie firmy CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz urządzenia. Oszacowano, że wykorzystując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas na nią poświęcony prawie o 90%. Kluczowe założenia pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLA i SLS. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się łatwą obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie wydrukować jednakowe prototypy, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Druk jest solidny i precyzyjny, a w toku procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw oraz nie tworzą się odkształcenia.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]