Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Tu dowiecie się wszystkiego o Cafessima.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wykona całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. W tej chwili do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]