Listwy podłogowe służą nie tylko do dekoracji

Sprawdź, gdzie kupić listwy podłogowe.

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale współgra ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]