Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Więcej informacji o lampie solnej.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a czasem nabywamy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia przedmiotów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są ładne i bez większych przeszkód dostosujemy je do aranżacji domu, bo kupimy je w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o jednakowej siatce krystalizacji i kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im regularne formy, przykładowo sześcianu albo piramidy.

Lampa solna – z jej pomocą łatwiej się odstresujesz

Mnóstwo ludzi sądzi, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania ujemnych jonów, równoważących te wytwarzane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. ludziom chorym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują te lampy, jest przyjemne i uspokajające, dlatego rekomenduje się nabycie ich jednostkom, którym dokucza stres albo brak snu, bowiem z ich pomocą można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji domów, jak również gastronomii.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]