Kilka słów o łańcuchach samochodowych

Łańcuchy na koła zamówisz na ebagaznik.pl.

Łańcuchy samochodowe w dużej mierze zwiększają przyczepność auta w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest przykładowo w Turcji, Norwegii i Bułgarii), w pozostałych natomiast są one niezbędną częścią wyposażenia auta tylko w zimą (takie przepisy obowiązują na przykład we Włoszech, w Hiszpanii, Niemczech i Polsce). Jak zatem modele łańcuchów na koła można kupić?

Rodzaje łańcuchów samochodowych

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy zazwyczaj mając na względzie ich zastosowanie. Wyróżniamy typy stworzone z myślą o stosowaniu w samochodach terenowych, dostawczych, osobowych i ciężarowych, jak również w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też mocowaniem, które powinno być dostosowane do typu felgi, przekrojem i grubością ogniwa (zazwyczaj jest to kształt rombowy ukośny) oraz wzorem zaplotu. Różne są również tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. W dzisiejszych czasach producenci używają przede wszystkim stali manganowej lub tytanowej.

Jazda z łańcuchami na koła

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i na początku może być źródłem znacznego stresu. Żeby się go ustrzec się, należy potrenować tę czynność na placu manewrowym bądź w garażu. Sama prowadzenie samochodu z łańcuchami wymaga trochę odmiennej techniki. Trzeba unikać jazdy po odśnieżonych drogach, przekraczania prędkości 50 km/h i buksowania kół. Stosując łańcuchy samochodowych, trzeba też koniecznie nadzorować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym przedłużymy czas ich eksploatacji.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]