Jakie akcesoria do alkoholu dla amatorów domowych trunków?

Dowiedz się więcej o akcesoriach do alkoholu.

Domowa produkcja trunków alkoholowych, niegdyś ogromnie popularna, w dzisiejszych czasach wraca do łask. Do poszukiwań popychają nas zarówno względy finansowe (nalewki przygotowane samodzielnie są znacznie tańsze niż te ze sklepu), ale również możliwość przygotowania napojów według naszych upodobań, pociąg do eksperymentowania oraz satysfakcja płynąca ze spożywania swoich alkoholi. Gros osób na własną rękę sporządzających domowe napoje wybiera cydr, nalewki, piwo lub wino, chociaż nie brakuje także amatorów domowego bimbru. Jednak niezależnie od tego, w jakich alkoholach się specjalizujemy, winniśmy posiadać odpowiednie akcesoria.

Jakie akcesoria do alkoholu są najistotniejsze?

Produkcja alkoholu w domu nie jest możliwa bez naczyń i akcesoriów do fermentacji – odpowiednich balonów, rurek, korków czy pojemników. Ponadto, do każdego typu trunku potrzebne są inne akcesoria – w przypadku piwa są to na przykład kotły i chłodnice, a dla wina – prasa do owoców. Do rozlewania alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak korkownica lub kapslownica. Na tym jednak katalog koniecznych akcesoriów się nie zamyka, jako że butelki z napojami należy stosownie oznaczyć.

Akcesoria do alkoholu – etykiety na butelki oraz kapturki termokurczliwe

Etykiety na bimber lub pozostałe domowe alkohole jesteśmy w stanie sporządzić samemu. Dużo przyzwoiciej będą się jednak prezentować butelki z zabezpieczającymi korek kapturkami oraz dekoracyjnymi etykietami na wódkę, które możemy zaserwować podczas towarzyskich imprez albo bez obaw wręczyć najbliższym w charakterze upominku. Szczególny rodzaj takich dodatków to etykiety weselne, które możemy przylepić nie tylko na własnych alkoholach, ale też tych nabytych w sklepie i podkreślić tym samym charakter przyjęcia.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]