Do czego służy lonża jeździecka?

Potrzebujesz lonży dla konia? Odwiedź tę stronę.

Lonża dla konia to akcesorium cyklicznie stosowane podczas nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są obecne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje i jej rola

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, zwykle nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec podczas nauki jazdy i treningu technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy, jak również dosiadem. Zwierzę jest prowadzone po zarysie koła, a lonża jest stosowana do kontroli reakcji konia. Przyrząd ten służy także woltyżerom oraz artystom cyrkowym do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania wykonywanych ewolucji. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Lonżę dla konia wykorzystuje się także w trakcie treningu bez dżokeja – w takim przypadku jest wykorzystywana do treningu młodych zwierząt oraz dostarczenia im należytej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od uznanych firm

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich znajdziesz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają profesjonalny sprzęt w dobrych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże jeździeckie uznanych marek – takich jak Kerbl, Waldhausen czy Harrys Horse. Interesuje Cię lonża dla konia w czarnym, różowymalbo błękitnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje ogromny wybór artykułów, które sprostają wymaganiom nawet najkapryśniejszych klientów. W sklepie oferowane są lonże wykonane między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, delikatnego tworzywa i zaopatrzone w obrotowe zapięcie.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]