naturalne maski do włosów, maski nawilżające do włosów

Co różni maski do włosów od innych odżywek?

Nasze włosy wystawione są na działanie szeregu destruktywnych czynników. Na ich kondycję źle oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, ekstremalne temperatury lub silny wiatr. Równie szkodliwe jest zasypianie z mokrymi włosami, stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki, użycie nieodpowiednich kosmetyków czy też koloryzacja. To powoduje, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego wykorzystać odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Naturalne maski do włosów a odżywki – różnice

Naturalne maski do włosów regenerują bardziej intensywnie niż zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Styliści często porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet bardzo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem nakładania – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Aby dotarły w głąb komórek skóry oraz włosów, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, zaleca się powtarzać to raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, żeby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, wszelkiego rodzaju olejki, a także silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]