Antena DVB T – niezbędna do odbioru telewizji

Dowiedz się więcej o antenie naziemnej.

W ogromnej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest dziś wyjątkowo szeroki. W sklepach znajdują się pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, cechują się także wyjątkową wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Bardzo duża oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zamontować. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]