Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku z pewnością przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Zdecydowanie wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby, które chętnie praktykują ten typ sportu z czasem chcą zasmakować ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, skoro można zachwycać się cudownymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – masyw górski, który trafił do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną liczbą stromych turni, baszt skalnych i skalistych grani, które w trakcie dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, bardzo strome stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również mnóstwo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach, które zostały zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Dolomiti di Sesto i Tofanów.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]