Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - tutaj dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja licznych globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają głównie kurczące się już lodowce, możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również malownicze widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest także zakupić leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]