Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Himalaje wyprawa. Więcej szczegółów na http://bit.ly/2W6rAxc.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to dużo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć też o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną kłopotów bywa także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bo często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]