trekkingi

Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Górskie wypady mogą przybierać rozmaite formy. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak w zamian za nieraz gigantyczny trud dostajemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wymieniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób ze znakomitą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się trudnych warunków obozowania w czasie wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Karakorum

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry Europy, ogromną popularnością szczycą się wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił podczas wyprawy w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]