Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę wypraw w dobrej cenie.

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte kłopoty mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie świadczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednak ze względu na wysoki poziom trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]