Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Skitury - ta niebywała oferta każdego usatysfakcjonuje.

Większość turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie wyłącznie po to, aby spędzić czas na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach czy też skitury.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w górskim domku i sporadycznym zjazdem z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich uroków podczas stosunkowo trudnych, a zarazem niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obytych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Chcesz upewnić się, że poradzisz sobie na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie bez trudności dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o poradę instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]