Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Jeżeli jesteś zainteresowany modelowaniem 3D, koniecznie kliknij tutaj.

Świat rysunku nieprzerwanie się rozwija i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe techniki na rzecz wykonywania swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie generuje obecnie znacznych kosztów – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który przy tym jest w pełni bezpłatny.

Kursy modelowania 3D najlepiej w jak najmniej licznych grupach

Obsługę każdego programu można opanować na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często bywa bardzo irytujący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie wiele korzyści zwłaszcza osobom, które niedawno odkryli Blender. Zaznajamianie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź dodawanie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli będzie prowadzone pod okiem znającego program dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta zwracając uwagę na detale, które należy poprawić oraz podpowiadając ku temu stosowne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by był on prowadzony w jak najmniej licznych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dzisiaj umiejętnością pożądaną i docenianą szczególnie w świecie filmu, projektowania i gier komputerowych. Poznanie programu Blender 3D poszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które później można bez skrępowania uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści i miłośnicy 3D, którzy chcą rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności bądź spróbować nowych form wyrażania siebie.

Kontakt z firmą:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]