Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Pełna oferta kursu Photoshop znajduje się tutaj.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania. Wiedząc o tym duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje mnóstwo programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym oprogramowanie artystów oraz game developerów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak przykładowo Krita, Corel Painter czy ArtRage, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akrylowymi, gwaszem lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Digital painting – szkolenie pod okiem instruktora

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby można podjąć samemu, niemniej jednak żeby rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a jednocześnie poznać najważniejsze triki wykorzystania pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstaw działania programu. Ważne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]