Bądź widoczny w Google – współpracuj z agencją SEO

Szukasz szczegółowych wiadomości o usługach SEO? Świetnie trafiłeś! Skieruj się tu.

Przedsiębiorstwa oraz właściciele stron internetowych, którzy marzą o tym, by wyświetlać się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania, są w stanie to osiągnąć na co najmniej kilka sposobów. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podjęcie starań osobiście. Nie posiadając kwalifikacji w tematyce SEO i nie monitorując systematycznie informacji o modyfikacjach w algorytmie Google, trudno działać rzetelnie i – co najistotniejsze – efektywnie. Drugi sposób to utworzenie etatu dla specjalisty od SEO, niemniej jednak nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu ograniczeń budżetu. Trzecie wyjście to podjęcie współpracy z agencją SEO. Wydatki wydzielone na takie działania można dostosować do możliwości finansowych zlecającego. Atutem kooperacji z agencją SEO jest to, że poza specjalistami od SEO w zatrudnione są tam także eksperci od kampanii Google Ads, kreatywnego pisania, projektowania graficznego i kodowania służący rzeczowym wsparciem w tych obszarach.

Postaw na transparentną i sumienną firmę SEO

Agencji SEO w Polsce jest bardzo wiele. Czym kierować się w trakcie poszukiwań firmy, która podniesie naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Radzimy postawić na firmę, która działa na rynku od kilkunastu lat. Liczba firm SEO, a także tych kreatywnych i reklamowych, z miesiąca na miesiąc się zwiększa, co niekiedy nie idzie w parze z jakością usług. Wybierając agencję, która istnieje od mniej więcej dekady, można mieć zaufanie, że ma ona ogromne doświadczenie i może w każdej chwili pochwalić się interesującym portfolio swoich dotychczasowych klientów. Na stronach agencji SEO często dodawana jest sekcja „Case study”. Zanim podpisze się umowę powinno się przeczytać studia takich przypadków, by samemu przekonać się, jakich rezultatów można oczekiwać po agencji, a także to jakie kwestie udało jej się rozwiązać oraz z jakimi branżami miała do czynienia. Solidna agencja SEO to taka, która pracuje przejrzyście: zawiadamia o planach zadań na zbliżające się miesiące, a także przesyła sprawozdanie z przeprowadzonych działań i ich rezultaty.

Druga licząca się kwestia to personalizacja oferty i dostosowanie strategii działań do profilu działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeśli agencja SEO na chęć współpracy odpisuje w przeciągu 15 minut, a oferta wygląda jak gotowy szablon, powinien to być znak alarmowy. Po wysłaniu pytania pracownik doświadczonej agencji SEO kontaktuje się z zainteresowanym klientem, by poprosić o pomocnicze informacje o firmie, nieodzowne do utworzenia dla niej całościowej oferty. To dane, których nie da się odszukać na własną rękę online, jak np. informacja o realizowanych uprzednio pracach SEO oraz o najistotniejszych dla klienta towarach lub usługach, które chciałby wypromować.

Jaki model rozliczenia z firmą SEO wybrać?

Ostrożnie powinno się podejść do firm SEO, które proponują umowę z rozliczeniem się za uzyskany efekt. W takim modelu płatność odbywa się dopiero wówczas, gdy frazy kluczowe zdobędą określone w umowie pozycje w SERP (np. wejdą do Top10 bądź do Top5). To wciąż często spotykany model rozliczeń, aczkolwiek wiąże się ze sporym zagrożeniem – można wszak uzyskać szybkie rezultaty za pomocą naruszania reguł ustalonych przez Google. Nieustannie uaktualniany algorytm również nie pomaga w spełnieniu obietnic składnych zleceniodawcy, więc sumienna agencja SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych pozycji. Co do ceny za współpracę z agencją SEO, to z rzadka jest ona stała – tradycyjnie w pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy konieczne są wyższe nakłady finansowe, aby przeprowadzić wnikliwy audyt SEO, a w następnej kolejności wcielać w życie wszelkie wyliczone w nim sugestie. W kolejnych miesiącach współpracy, gdy witryna klienta jest już zoptymalizowana, koszty działań bywają dużo niższe.

Kontakt z firmą:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]