Jakie wybrać kosmetyki do makijażu oczy i brwi?

Więcej szczegółów o kosmetykach do makijażu oczu.

Kosmetyki konieczne do aplikacji najprostszego makijażu oczu

Podkreślenie oczu to istotny etap wykonania makijażu. Powinno się zacząć go od zastosowania stosownej bazy pod cienie. Baza przeciwdziała kumulowaniu się cieni w fałdzie powieki i jest nadzwyczaj przydatna, zwłaszcza jeśli borykamy się z przetłuszczającą się bądź opadającą powieką. Dodatkowo baza wydłuża żywotność makijażu oczu, wyrównuje koloryt cery, a więc ukrywa widoczne naczynka i zaczerwienienie, oraz podbija kolory cieni do powiek. W ofercie sklepów dostępne są produkty w kredce, w słoiczku albo w płynie, zatem bez trudu można zamówić te, które są zgodne z naszymi indywidualnymi preferencjami.

Do aplikacji łatwego makijażu oczu niezbędne są cienie do powiek. W zależności od upodobań można samemu dobrać ich barwy spomiędzy licznych sprzedawanych pojedynczych wkładów do palety magnetycznej bądź kupić skomponowane już zestawy. By uatrakcyjnić makijaż oczu, m.in. zagęścić optycznie rzęsy oraz zaakcentować obrys oka, użyj eyelinera bądź kredki do oczu. Jeśli zaś lubisz używać sztucznych rzęs, to polecamy narysować lekką linię na powiece, która skryje ich pasek. Oprócz tego eyelinery oraz kredki umożliwiają wizualną zmianę kształtu oka, zaokrąglając albo wydłużając je.

Końcowym elementem makijażu oczu jest wykorzystanie maskary do rzęs. Możemy kupić te wydłużające rzęsy, zwiększające ich objętość czy o innym niż czarny kolorze.

Jeśli lubisz błysk w makijażu, to polecamy sięgnąć po pigmenty do makijażu. W przypadku aplikowania pigmentów powinno się pamiętać o specjalnej bazie bądź kleju, aby pigmenty się tak szybko nie wykruszyły.

W swojej kosmetyczce opłaca się posiadać płyn do makijażu wodoodpornego. To przydatny artykuł, szczególnie jeśli korzystamy z kosmetyków żelowych np. pomady do brwi lub eyelinerów w słoiczku, które mogą przysychać. Płyn Duraline można też wykorzystać z cieniami do powiek.

Prosty makijaż oczu oraz brwi – nie musisz kupować wielu kosmetycznych produktów

Do aplikacji łatwego makijażu brwi oraz oczu nie potrzebujesz zawodowych umiejętności ani zawrotnej liczby kosmetycznych produktów. Jak najbardziej,pociągnięcie płynnej kreski eyelinerem wymaga jakiegoś doświadczenia, jednak już cienie, szczególnie te połyskujące, można bez przeszkód nanosić palcami. Ważne jest tylko to, aby w swoim makijażu czuć się swobodnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]