Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Skieruj się tu jeżeli nie radzisz sobie z wirusem na stronie.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, że liczbę sklepów i witryninternetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się obecnie na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania witryny, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Witryna internetowa wysyła niechcianą pocztę? Logowanie jest zablokowane? Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? To tylko kilka z potencjalnych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich przypadkach konieczne jest szybkie działanie, aby znaleźć powód infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich warto powierzyć ekspertom od tego rodzaju działań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa na ogół wychodzi poza zakres umiejętności osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem stron oraz sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich działań naprawczych wykonują wnikliwy przegląd baz danych i plików strony. Analizują kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, ograniczające niebezpieczeństwo następnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie było powodem dodania strony do spisu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć również niezbędne czynności w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Cykliczne aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezwykle ważne, bowiem eliminacja wszystkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, iż podobna sytuacja nie powtórzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]