Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Co powinno się wiedzieć o nieznanych miejscach w Małopolsce?

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Aby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której prędko wyszukają hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej oraz muzea i zabytki położone w miastach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Z kolei dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe oraz piękno regionalnego folkloru.

Strona o najciekawszych miejscach Małopolski z myślą o obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Wiadomości zawarte na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale również w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Szczególnie pomocna dla obcokrajowców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słówka i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce.

Kontakt z firmą:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego