Audyt SEO wykryje szereg dysfunkcji witryny

Dowiedz się więcej o audycie strony internetowej na seo4.net.

Według internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to ewaluacja spółki, przedsiębiorstwa czy firmy pod kątem licznych aspektów, między innymi finansowych i organizacyjnych, jak również analiza możliwości przyszłego rozwoju. Czym, biorąc powyższe pod uwagę, jest więc audyt SEO? Jest to dokładna analiza strony internetowej, sprawdzająca przeróżne jej elementy, jak prędkość ładowania się strony, kod strony, strukturę nagłówków, tytuły i opisy meta i wiele innych aspektów. Prócz samego zestawienia uchybień i błędów, w dobrym audycie SEO powinny być zamieszczone też sugestie co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO analizuje stronę internetową pod kątem zgodności ze normami W3C, treści na stronie, dostępności, a także poprawności kodu. Poza tym sprawdzane jest też, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, by wykryła ona wszystkie nieprawidłowości na stronie i – co najistotniejsze – zaleciła rozwiązania, które umożliwią ich naprawę.

Audyt SEO – mnóstwo błędów zdoła uchwycić tylko specjalista w danej dziedzinie

Online jest sporo stron i narzędzi, z wykorzystaniem których błyskawicznie i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadza się audyt SEO strony internetowej. Pozytywy tej opcji? Cena i szybkość. Minusy? Jest ich sporo. Okrojone dema czy też darmowe narzędzia z niewielką paletą funkcji, są niedoskonałe. Jeśli już odnajdą pewne uchybienia na stronie, to na ogół nie wszystkie. Dużo błędów (np. w kodzie) spostrzec można jedynie podczas analizy dokonanej nie przez algorytm, a przez człowieka.

Na audyt SEO realizowany przez agencję czeka się zazwyczaj od kilku dni do blisko 30 dni. Okres na dostarczenie dokumentu powinien zostać wyznaczony w umowie zawartej z firmą, która podjęła się jego zrealizowania. Audyt płatny pozwoli wykryć wszystkie istotne błędy kryjące się na stronie. Jeżeli strona została postawiona na darmowym szablonie albo na platformie typu Magento czy Shoper, to błędów do naprawienia może być wiele. Gdy witryna powoli się wczytuje, a na najważniejsze dla klienta frazy wyświetla się daleko za pierwszą setką wyników wyszukiwania, to również są to oznaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest dobrym pomysłem.

Jakie niedociągnięcia odkrywa SEO audyt?

Rzetelnie przeprowadzony audyt SEO może ujawnić mnóstwo błędów strony, między innymi:

 • brak lub nieprawidłowa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console),
 • powody słabej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • rzeczywista ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do strony dla botów wyszukiwarek,
 • poprawność kodu strony,
 • poprawność w hierarchii nagłówków,
 • niska jakość zawartości strony,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak metadanych,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się różnych elementów,
 • brak bądź źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji desktopowej i mobilnej

.

Kontakt z firmą:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]