złoto online, sprzedaż złota

Złoto inwestycyjne i jego definicja

Sporo martwimy się o przyszłość i o zabezpieczenie się na ewentualną “czarną godzinę”. Stąd zazwyczaj zabiegamy o to, żeby regularnie odkładać nadwyżkę pieniędzy na koncie lub na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednakże ten sposób jest mało rentowny – niskie oprocentowanie lokat i stała inflacja sprawiają, że oszczędności nie przynoszą zysku, a w zasadzie to z czasem tracą siłę nabywczą. Nie zaskakuje więc to, że rośnie zainteresowanie alternatywnymi formami inwestycji, w tym też gromadzeniem złota inwestycyjnego.

Czy dowolne złoto jest złotem lokacyjnym?

Inwestowanie w kruszce opiera się na nabyciu ich w momencie, kiedy ich wartość rynkowa jest niska i ich odsprzedaży, gdy ta wartość wzrośnie. Ale należy podkreślić, że nie każdy wyrób ze złota jest uważane za złoto inwestycyjne, z tej przyczyny np. zbieranie biżuterii ciężko nazwać inwestycją w złoto. To, co należy nazywać złotem lokacyjnym jest jasno zdefiniowane przez polski prawo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z aktualnej ustawy jest to głównie złoto o próbie 0.995 lub wyższej w płytkach lub sztabkach. Natomiast złote monety bulionowe muszą spełnić inne przesłanki, żeby zostały uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę 0.900 bądź wyższą, być wybite nie dalej niż w 1800 r. i co kluczowe – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wybił. Monet lokacyjnych nie traktuje się jako okazy kolekcjonerskie, więc nie są numizmatami. Akty prawne podają jeszcze jeden typ złota inwestycyjnego, czyli złoto w postaci papierów wartościowych.

Złoto inwestycyjne – czy można zamówić je online?

W ofercie polskich sprzedawców złota inwestycyjnego bez trudu znaleźć można najpopularniejsze monety bulionowe z między innymi USA oraz Chin, jak i złote sztabki. Zamówienia można składać również przez internet i nie jest to oferta tylko dla majętnych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą online bardzo szeroką ofertę sprzedaży złotych monet o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji trojańskiej, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g. Nabyć można dodatkowo złoto w „combibarach”, które pozwalają na odcięcie, a następnie odsprzedanie pojedynczych płytek kruszcu.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]