Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Uważasz, że nie natrafisz w sieci na internetowy kantor dla siebie? Myślisz się! Zajrzyj na www.kantor.pl .

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w oddziale banku bądź w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednakże w szybko przeobrażającym się świecie, ludzie chcą wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet to mniejszy spread

Działanie kantoru internetowego jest równie nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów online jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z minionego dnia. Kolejnym i niezwykle ważnym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory internetowe oferują także kilka pomocnych usług popularnych wśród klientów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez klienta dniu albo takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz swobodę w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób ceniących sobie wygodę, a także dużą autonomię w zarządzaniu swoimi funduszami. Wykorzystują je także osoby pracujące czy też studiujące za granicą i osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Kontakt z firmą:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]