sztabki srebra

Sztabka srebra – sposób na lokowanie wolnych środków finansowych

Od dawna uważa się, iż inwestowanie w metale szlachetne jest trafnym sposobem na lokowanie środków finansowych, który z czasem daje namacalny zysk. Najpopularniejszym dzisiaj metalem inwestycyjnym jest niezaprzeczalnie złoto, jednak w ostatnim czasie srebro powróciło do łask coraz większego kręgu inwestorów, zarówno tych z dużym, jak i niewielkim potencjałem finansowym, i nie jest już widziane zaledwie jako metal przemysłowy.

Srebrne sztabki – kruszec stosowany w różnych sektorach przemysłu

Złoto pojawia się w złożach 17-krotnie rzadziej niż srebro, należy jednak zaakcentować, iż wartość rynkowa srebra w relacji do wartości złota nie manifestuje tej proporcji i zawsze jest znacznie niższa. Nabycie srebra jest jednak idealną propozycją dla inwestorów, którzy pragną zróżnicować swój portfel, a którzy nie dysponują finansów pozwalających na zakup większych zasobów złota. Warto jednakże mieć świadomość, iż z uwagi na swoje właściwości, srebro znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych sektorach przemysłu co sprawia, że jego cena mocniej reaguje na kłopoty pojawiające się w gospodarce światowej. Łatwo to swoją drogą spostrzec przeglądając historię jego wartości z minionych trzech dekad. Z tej też przyczyny inwestycja finansów w srebro wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, tym samym polecana jest inwestorom rozeznanym w bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można natomiast zakładać, iż popyt na srebro nadal będzie wyglądał podobnie, a wraz z galopującym rozwojem fotowoltaiki, elektroniki czy medycyny, w których srebro jest często używane, a także nieprzerwanej popularności biżuterii srebrnej, niewykluczone, że jego cena będzie z czasem się podnosić.

Jakiej wagi srebro w sztabkach zamówimy u dystrybutorów?

Na wzór złota, srebro w sztabkach odlewane jest w różnorodnych wagach, co upraszcza stworzenie portfela, umożliwiającego odsprzedaż w razie potrzeb mniejszych lub większych jego ilości. Te najmniejsze, a wobec tego także najbardziej „na kieszeń” statystycznego Polaka, to sztabki o ciężarze 50 g i 100 g oraz uncji trojańskiej(31,1 g). Oczywiście, gdy zamówimy sztabkę o większej wadze, w rezultacie wydamy na kruszec mniej, powinno się jednak mieć na uwadze, że nie da się podzielić sztabki i w razie potrzeby jej odsprzedaży musimy znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają być również zabezpieczeniem na gorsze dni, należy zdecydować się na zakup sztabek w kilku ciężarach, żeby móc w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile faktycznie potrzeba. Można także zainwestować w nieco kosztowniejszy srebrny combibar, czyli zespolone sztabki srebra o wadze 1 g dające się bez trudu rozdzielić. Wadą kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest to, że – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż i zakup obciążone są VAT-em.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]