Mass collect i korzyści jakie przynosi

Szukasz więcej informacji o mass collect? Wejdź na flobo.io

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest właściwie niezwykle proste. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który jest tym samym jego ID. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew z karty bądź przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a zarazem na eliminację prawdopodobnych omyłek często wynikających w trakcie tego procesu.

Czy opłaca się wdrożyć usługę mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest obecnie proponowana w większości banków (mają ją m.in. niektóre banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada rozważyć jej wykorzystanie w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie obsługuje około 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]