Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy zdobyć w ten sposób nawet niewielkie sumy – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także być formą pokrycia większych zakupów, bowiem zwykle jego maksymalna suma to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o najwyższych zarobkach – między innymi lekarze – mogą uzyskać nawet 500 tysięcy PLN. Ceny kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak możemy dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, przez co środki trafiają do nas najwyżej po kilku dniach, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego nawet osoby z niskimi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie udzielony każdemu, bo podobnie jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na każdy cel – tak na kupno sprzętu RTV, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, że łatwo wówczas o błędy, a ich skutkiem są najczęściej duże finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy starannie przeanalizować, porównując zarówno odsetki, jak i inne wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem z pewnością okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych komplikacji.