Wisiorki z ametystami

Szukasz biżuterii z ametystami? Skieruj się tu.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych krajach, np.: Australii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurowo-fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Dziś, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własny pogląd.