Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz kupić srebrne zawieszki, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie może to dziwić – jest plastyczne, doskonale wygląda, a także cechuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla srebra są szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wilgocią czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy użyć letniej wody z solą, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – twarde mogą porysować fakturę.