Topaz mistyczny – technologia produkcji

Dowiedz się, gdzie kupić topaz mistyczny.

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat cieszącego się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru może się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca i pokrywany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień ma purpurowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Nie bez znaczenia jest też różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej możemy dobrać ozdoby do konkretnej kreacji.