kolczyki srebrne, kolczyki srebrne serduszka, srebrne kolczyki

Sklep ze srebrnymi kolczykami

Kolczyki srebrne to najbardziej popularny i najchętniej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Swą popularność prawdopodobnie zawdzięczają ogromnej różnorodności wzornictwa, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najpopularniejsze są z pewnością kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra tworzy się kolczyki

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo efektowne jest również też rodowane srebro pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i dodatkowo chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o interesującej matowej powierzchni oraz oksydowane srebro w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć stosowanych w kolczykach

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]